Tarot-info (historie)

11. července 2008 v 14:54 | MetalDesire |  Tarot-články
Tarot byl původně založen na začátku 80. let bratry Hietalovými. Původní jméno kapely znělo Purgatoty. Jako Purgatory ale dospěli do chvíle, kdy uzavřeli dohodu s labelem, jenž požadovalo změnu jména. Od té chvíle je tato skupina známa pod jménem Tarot, jehož sestava byla Marco Hietala (baskytara/zpěv), Zachary Hietala (kytara), Mako H (kytara) and Pecu Cinnari (bicí).

V roce 1986 uzřel světlo světa singl "Wings Of Darkness" a ve stejném roce vychází jejich první řádné album s názvem "Spell Of Iron". V dalším roce vydávají singl "Rose On The Grave" a v roce 1988 vydávají Tarot druhé album "Follow Me Into Madness".

Po druhém albu nastává u Tarotů přestávka, během níž se malinko mění sestava skupiny. Přichází klávesák Janne Tolsa a odchází druhý kytarista Mako H. Po poměrně nevýrazném období přichází již třetí album "To Live Forever" (1993). Velice dobrou publicitu si Tarot užívají v Japonsku a tak své první živé album pouštějí do proděje výhradně zde. Koncert byl natočen v Helsinkách v Tavastia klubu. Některé písně tohoto alba doplnili tracklist limitované CD edice s názvem "Stigmata".

Poté se kapela na jisté období odmlčí a v roce 1998 vydává album "For The Glory Of Nothing". V Japonsku ve stejném roce vychází kompilace Shining Black. Tarot se pustil do aktivního koncertování a během tohoto období se někteří členové podílí také na jiných projektech (Marco - Conquest, Sinergy, Nightwish...).

V roce 2003 vychází kompilace "Shining Black" také ve zbytku světa a Tarot podepisují novou smlouvu se společností Spinefarm Records. Krátce na to vychází album "Suffer Our Pleasures". Nastaly problémy v jeho distribuci a je téměř nemožné koupit tot album mimo Finska, i když jde o nejlepší počin v historii této kapely. Aktivní koncertování a propagace na festivalech ale pomáhají Tarot obhájit svůj status v undergroundu.

Tři roky poté se členové věnují hlavně vedlejším projektům a k Tarot se vracejí v roce 2006, kdy společnost Bluelight Records vydává kolekci šesti prvních alb s množstvím bonusového materiálu, nevydaných dem, živých a speciálních verzí písní a nějaké cover verze. Některé alba jsou remixovány.
Fanoušci přijali tuto kolekci s velkým nadšením a když Tarot vydal singl "You", stal se poprvé v jejich historii jedničkou ve finském žebříčku. V tom stejném čase se pomocný zpěvák Tommi "Tuple" Salmela stává řádným členem skupiny.
Tarot mění label a ve Finsku spolupracuje s Kingfoo Entertainment, v Evropě s Nuclear Blast. V létě 2006 vystupuje na mnoha koncertech a festivalech, skládá a nahrává poslední album "Crows Fly Black", nejtemnější a nejpochmurnější album, jenž Tarot napsali.
 


Komentáře

1 Wolf Wolf | Web | 4. listopadu 2008 v 21:06 | Reagovat

Tohle jsi prekladala z wings of darkness? Jestli jo tak klobók dolů:) ja jsem se s tim prekladem srala celkem dlouho a stejne me to kdejaky hovada kopirujou a pak to nachazim na ruznej blocich....to nasere...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama