Srpen 2009

Anette Olzon > Bude zpívat skladby autora písní pro Madonnu a Celine Dion

31. srpna 2009 v 20:11 | MetalDesire |  Anette Olzon
Zpěvačka NIGHTWISH Anette Olzon si zajistila služby známého pop skladatele Anderse Baggea. Autor písní pro Madonnu, Celine Dion, Janet Jackson, Jessiku Simpson aj.,který je dle Olzon ctitelem rockové hudby a velkým fanouškem CANNIBAL CORPSE, píše v současnosti pro ni materiál pro její samostatné album. Ví se dále, že dle předběžných plánů má sólovka švédské zpěvačky vyjit v průběhu příštího roku. (zdroj:Spark)


Proč mě to nepřekvapuje??? :(

DIMMU BORGIR > Se rozešli se dvěma muzikanty

31. srpna 2009 v 20:08 | MetalDesire |  Dimmu borgir-články
Klávesista Mustis a baskytarista ICS Vortex nejsou již déle součástí norské skupiny DIMMU BORGIR, se dozvídáme z profilu Mustise, pravým jménem Oyvindem Mustapartou, na MySpace.
Mustis a ICS Vortex, alias Simen Hestnaes, (též BORKNAGAR, ARCTURUS, LAMENTED SOULS aj.) se připojili k DIMMU BORGIR krátce po sobě na konci devadesátých let. Nyní také současně od ní odcházejí, údajně z důvodu vnitřních neshod.
Mustis zveřejnil také oficiální zprávu, v které uvádí, že jedna z příčin důvodu je neuznání jeho značného autorského podílu na albech "Puritanical Euphoric Misanthropia" a "In Sorte Diaobli". Veškeré jeho úspěchy toho dosáhnout, byly marné, až mu nakonec přišla zpráva, ve které stálo jen "Sbohem".
Klávesista v současnosti čeká na reakci svých právních zástupců, proto odmítá sdělovat dalí podrobnosti. Děkuje fanouškům, kteří ho motivovali realizovat své ideje a slibuje, že se brzy vrátí s vlastní hudbou.
(ZDROJ:Spark)

Paul, der Gitarrenmeister (video)

29. srpna 2009 v 16:47 | MetalDesire |  -->Cradle of filth-Videa
Tak tohle mě celkem pobavilo. :D


OZZY OSBOURNE - BARK AT THE MOON - LIVE AT BUDOKAN 2002

29. srpna 2009 v 16:38 | MetalDesire |  Ozzy Osbourne-videa
Ozzy a "Bark at the Moon"!! Mimochodem Zakk je skvělej! :)


Spectrum-x: Fotky

29. srpna 2009 v 16:31 | MetalDesire |  Spectrum-x-fotky


Nádherné fotky této úžasné skupiny... --->

Spectrum-X: Unsane

29. srpna 2009 v 16:26 | MetalDesire |  Spectrum-x-videa
Moc povedený song.


Historie

28. srpna 2009 v 18:12 | MetalDesire
Tento článek mě velice zaujal...

Roku 1336 zemřel míli cesty od Kadaně v Čechách ve vsi Blově pastýř nějaký, jménem Myslata. Každou noc vstával z hrobu a chodil po okolních vsech, lidi děsil a dávil a k nim mluvil. Kohokoliv v noci jménem zavolal, v osmi dnech zemřel. Když ho pak vykopali, chtějíce jej spálit, byl nadut krví jako měch a strašlivě řval. Naložen byv na vůz, stahoval a skrčoval nohy jako živý. Když byl položen ne oheň, jeden z přístojících popadl kůl a vrazil jej do něho. Tu Myslata pronesl hrobovým hlasem: "Velice jste mi tím uškodili", a vzápětí z něj vyhrkla krev jako z nějaké nádoby. Když ho spálili, všecko zlé přestalo.
Roku 1344 zemřela v Levíně žena hrnčíře Ducháče, jménem Brodka. Hned po pohřbu vstávala z hrobu, mnohé lidi dávila a po každém skákala. Když byla probita třemi olšovými kůly, krev z ní tak velmi tekla jako z hovada nějakého. Předtím spolkla svůj šlojíř až do polovice, a když se z úst vytáhl, byl všecek krvavý. Byvši probita, vždy ještě z hrobu vstávala a lidi hubila. Měla tedy být spálena, ale hranici nemohli nikterak zanítit, až jim staré ženy poradily, aby užili k zážehu šindele ze střechy kostelní. Jakmile shořela, přestala lidi trápit.
Kolem r.1440 se na území Valašska, ležícím v dnešním Rumunsku, objevil rytíř Vlad III., který sváděl tvrdé boje s tureckými nájezdníky. Rytíř nosil na svém štítu a na korouhvi symbol zlatého draka, což byla pocta, kterou mu udělil římský císař podle starobylého zvyku, zavedeného již císařem Konstantinem. Drak se latinsky řekne "dracon", ale valašští horalé si toto slovo změnili na "dracul" - odpovídalo to totiž lépe jejich jazyku. Tímto jménem začali tedy Vlada III. nazývat. Vlad Drakul byl zpočátku bojovník odvážný, později však Turkům ustoupil a jako rukojmí za svou poslušnost jim dal své syny Vlada a Radu. Mladý Vlad strávil mnoho let pod tureckým "dohledem" a často se setkával s ukrutnostmi typu napichování lidí na zaostřený dřevěný kůl atd., jimiž Turci trestali své odpůrce. Je více než pravděpodobné, že právě tyto zážitky z dětství měly na Vladovu osobnost zhoubný vliv. Když se mu totiž podařilo od Turků uprchnout a vrátit se do své vlasti, převzal moc po svém otci a začal vládnout - a to velmi krutě. Mezi lidmi se mu začalo říkat "Drakula", tedy drakův syn.
O Drakulovi se hovoří v mnoha písemnostech, hodnocení jeho osoby se však rozcházejí. Podle jedněch byl hrdina, podle druhých psychopat, další tvrdí, že to byl dobrodinec, jiní zase, že masový vrah. Pravdou je, že byl neohrožený bojovník - nebál se postavit se s hrstkou ozbrojených sedláků mohutné turecké armádě, nad kterou nakonec po mnoha bojích zvítězil a získal tak nezávislost Rumunska. Ve své zemi nastolil právo a pořádek, avšak poněkud drsným způsobem - za sebemenší přestupek byl trest smrti - nabodení na dřevěný kůl, což Drakula odkoukal v tureckém zajetí a později za své vlády hojně praktikoval. Za své vlády nechal popravit několik desítek tisíc tureckých vojáků a přes 100 000 svých poddaných (tehdy mělo Rumunsko asi 500 000 obyvatel), všechny tímto krutým způsobem. Jen jednou udělal výjimku - to když se rozhodl zbavit zemi chudoby a definitivně vyřešit otázku příživnictví a žebroty. Učinil to způsobem vskutku originálním: sezval žebráky z celé své země k hostině do domu, který dal hned po předkrmu uzavřít a pak zapálit i s hosty. Zdá se, že Drakula byl skutečně sadistický psychopat. Pro svou zálibu napichovat lidi na kůl si vysloužil přezdívku "Tepes" čili Napichovač, pod kterou je znám i v současnosti. Ačkoli tedy skutečný Drakula byl bytost krvelačná, s upírstvím zřejmě neměl nic společného. Přesto se po jeho smrti rozšířily legendy, že z Drakuly se stal upír. Historikové tvrdili, že Drakula je pohřben v hrobce v klášteře na ostrově Snagov uprostřed stejnojmenného jezera, čtyřicet kilometrů od Bukurešti. Oficiální otevření hrobky v roce 1931 však přililo olej do ohýnka lidových legend - hrobka byla totiž prázdná. Našly se v ní jen zvířecí kosti a staré rumunské nádoby. Otázka, kde se tedy nalézají ostatky Drakuly, je dodnes nezodpovězena. Rumunští historici jsou však stále přesvědčeni, že ve snagovském klášteře - podle jedné teorie je totiž Drakula skutečně v hrobě před oltářem, jenže hlouběji, než se kopalo při průzkumu v roce 1931. Horní hrob se zvířecími kostmi měl prý jen odvrátit pozornost a odradit vykradače hrobů od toho skutečného, který je pod ním. Tento způsob utajení hrobek užívali i staří Egypťané. Další možnost je, že Drakulovi patří ostatky, které byly nalezeny v nepoznamenaném hrobě poblíž dveří kaple. Kromě lidských kostí tam totiž byly nalezeny i útržky červené hedvábné látky a šperky s Drakulovým znakem. Tyto nálezy byly dopraveny do bukurešťského Historického muzea, odkud však záhadným způsobem zmizely. Dodnes nebylo vysvětleno, kam se vše podělo.
(zdroj:metal666rock.estranky.cz)

Theatres des Vampires-Lady in Black

28. srpna 2009 v 16:35 | MetalDesire |  Theatres Des Vampires-videa
Nádherná píseň.Dokonalost sama.


TEXT:
On the hill the ancient oak, she lives in the house of the crying eyes
dismal lullaby tales of her life. blood... pain... lust and perversion

You can see her with her dark veil as she walks in the bewitched wood
the wolves sings when she pass. earth bleeds under her foot

Lady in black... lady in black... witch's eyes... pale face... lady in black... lady in black... nails like blades...

Come to me child... my black heart awaits your innocent soul...
The blind monk prays under the crucifix of bones, the undertaker polishes his shovel

Close the door... close the windows
leave out the fear and the dark cause she has come to bring suffering and death.

Lady in black... lady in black... witch's eyes... pale face... lady in black... lady in black... nails like blades.
(text je od mé sb:Bloodyash.blog.cz)


ZAKK WYLDE > Řeší problemy s krevními sraženinami

28. srpna 2009 v 15:51 | MetalDesire |  Ozzy Osbourne-články
U kytaristy Zakka Wyldea (BLACK LABEL SOCIETY, ex-Ozzy Osbourne) byly diagnostikovány krevní sraženiny v plicích a v noze. Nastalá situace si žádá, aby muzikant přerušil veškeré aktivity. Fyzické napjetí by totiž mohlo dát do pohybu sraženiny a vyvolat ucpání tepen. Tím pádem musí BLACK LABEL SOCIETY zrušit svou účast na Pedal To The Metal Tour. Turné potáhnou bez nich MUDVAYNE, STATIC-X, SUICIDE SILENCE a BURY YOUR DEAD. (zdroj:Spark)

No to snad neni pravda...Nejdřív Paul Allender teď Zakk...Kdo bude mít zdravotní problémy dál??? :(


KORPIKLAANI - Vodka

27. srpna 2009 v 19:43 | MetalDesire |  Korpiklaani-videa
Nesčetněkrát jsem tenhle song slyšela a pořád mě baví.Čím to je? Možná tím,že jsou to právě Korpiklaani... :D