Listopad 2009

ZAKK WYLDE > Povyprávěl o rozchodu s Ozzym Osbournem

29. listopadu 2009 v 14:07 | MetalDesire |  Ozzy Osbourne-články
Dlouholetý kytarista Ozzyho Osbournea Zakk Wylde, který před několika měsíci odešel z kapely metalového kmotra, povyprávěl v nedávném rozhovoru, co se přesně mezi ním a frontmanem BLACK SABBATH odehrálo:
"Ozzy a jeho manželka Sharon mi řekli: ,Synu, musíme si s tebou promluvit´. Sedli jsme si u stolu v kuchyni a oni mi řekli: ,Zakku, jsme na tebe hrozně pyšní, ale je ti už 42 let. Myslíme si, že je na čase, abys vzal svou manželku a děti a vyšel z ložnice. Musíš konečně dospět a najít si práci, protože já a tvá matka chceme žít svůj život teď. Myslím si, že jsme toho pro tebe udělali dost. Je ti sakra 42 let, zmiz z našeho domu." Takový je tedy konec 23leté spolupráce Zakka Wyldea s Ozzym Osbournea, v jehož kapele kytarista hrál od svých devatenácti let.
Jak víte, své první koncerty po vyhazovu Zakka, odehrál Ozzy s Gusem G. z FIREWIND.


SENTENCED > Bývalý bubeník kapely založil kapelu

29. listopadu 2009 v 14:05 | MetalDesire |  sentenced-články
Bývalý bubeník SENTENCED Vesa Ranta založil novou kapelu THE MAN-EATING TREE. Skupina, tvořena samými ostřílenými muzikanty (jak se můžete níže přesvědčit), strávila léto ve studiu prací na skladbách pro své debutové album.
Sestava THE MAN-EATING TREE:

Tuomas Tuominen (еx-FALL OF THE LEAFE) - zpěv
Janne Markus (POISONBLACK) - kytara
Aaron Rantonen (LASTEN JUNA) - kytara
Mikko Uusimaa (REFLEXION) - basa
Heidi Määttä (еx-EMBRAZE) - klávesy
Vesa Ranta (еx-SENTENCED) - bicí

(zdroj:Spark)

OBITUARY > Kytarista vypouští na trh vlastní omáčku

29. listopadu 2009 v 14:04 | MetalDesire |  Obituary-články
Kytarista OBITUARY Trevor Peres vypustil na americký trh vlastní značku omáčky na grilované maso T-Bone's Famous. Za tímto krokem údajně stojí láska muzikanta k vaření. Omáčka vznikla na základě jeho vlastního receptu. A v brzké době se má objevit ještě několik dalších její variant. Trevor se nechal slyšet, že jeho vášeň vzbudil už v dětství jeho dědeček, který byl kuchařem u mariňáků.

(zdroj:Spark)

NIGHTWISH > Manžel Tarji Turunen soudí nakladatele i autora biografie kapely

29. listopadu 2009 v 14:03 | MetalDesire |  nightwish-Články
Vydání knihy "Once Upon a Nightwish: The Official Biography 1996-2006" vyvolalo hněv manžela bývalé frontdámy NIGHTWISH Tarji Turunen. Marcelo Cabuli nyní obžaluje nakladatelství i autora knihy. Dle temperamentního Argentince uvedena v biografii informace o něm a jeho podnikání je postavena na lži. V "Once Upon a Nightwish" je Marcelo popisován jako chamtivý, nepoctivý a despotický manažer, který se stal důvodem porušení vztahů mezi Tarjou a muzikanty z NIGHTWISH.

(zdroj:Spark)

BURZUM > Nová deska už v příštím roce na jaře

29. listopadu 2009 v 14:02 | MetalDesire |  Burzum-články
Varg Vikernes neotálí - krátce po svém propuštění z vězení prohlásil, že nová deska BURZUM se dostane na hudební trh na přelomu března a dubna příštího roku. Muzikant nazval své album "Den Hvite Guden" (Bílý Bůh) a , jak sám tvrdí, pro tento materiál načerpal inspiraci z mýtologie, "takové, jaká původně byla, dlouho před svou mytologizací". Varg dále ve své oficiální zprávě kritizuje současnou blackmetalovou scénu, která podle něho nenavazuje na kořeny žánru.

(zdroj:Spark)

SARAH JEZEBEL DEVA > Ukázky ze samostatné desky zpěvačky

29. listopadu 2009 v 14:00 | MetalDesire |  Aktuality
Sarah Jezebel Deva (CRADLE OF FILTH, THERION, MORTIIS, ANGTORIA) vydá své nové samostatné album "A Sign of Sublime" v únoru nadcházejícího roku. V profilu zpěvačky na MySpace je možné poslechnout si čtyřminutovou kompilaci s úryvky z některých nových skladeb:
"A Sign Of Sublime", "They Called Her Lady Tyranny", "She Stands Like Stone", "The Devils Opera", "Daddy's Not Coming Home".
Níže vidíte úplný seznam skladeb "A Sign of Sublime":

01. Genesis
02. A Sign Of Sublime
03. She Stands Like Stone
04. The Devil's Opera
05. They Called Her Lady Tyranny
06. The Road To Nowhere
07. Your Woeful Chair
08. Newborn Failure
09. Daddy's Not Coming Home
(zdroj: Spark)

BULLET FOR MY VALENTINE > Dokončují práci na novém albu

29. listopadu 2009 v 14:00 | MetalDesire |  Bullet for my valentine-články
BULLET FOR MY VALENTINE oznámili, že už je vidět konec prací jejich novém studiovém albu, které je jednoznačně "nejlepším" dílem v celé jejich dosavadní kariéře. Na desce se ocitne osm z nově vzniklých skladeb. Producentem nahrávky je Don Gilmore (LINKIN PARK, LACUNA COIL), а podle frontmana Matta Tucka, se kapela nastávajícím albem vzdaluje agresi desky "Scream Aim Fire" (2008). (zdroj: Spark)


METALLICA > Další koncerty v Evropě jsou plánovány na duben

29. listopadu 2009 v 13:57 | MetalDesire |  Metallica-clanky
METALLICA zavítá v dubnu opět na Starý kontinent. Prozatím byla definitivně potvrzena jenom dvě místa, a to Moskva - 24. a 25. dubna a Oslo - Norsko 13. dubna. (zdroj:Spark)


MORBID ANGEL > Podepsali smlouvu se Season Of Mist

29. listopadu 2009 v 13:54 | MetalDesire |  Morbid angel-články
Američtí deathmetaloví veteráni MORBID ANGEL podepsali celosvětovou distribuční smlouvu s labelem Season of Mist. Deváté studiové album skupiny vyjde v průběhu příštího roku. Kdy přesně, ani žádné další bližší informace nebyly zatím zveřejněny.

(zdroj:Spark)

FINNTROLL > Zajímavosti kolem nového alba

29. listopadu 2009 v 13:52 | MetalDesire |  Finntroll-články
FINNTROLL se rozhodli změnit název své nastávající desky z dříve ohlášeného "Mot Skuggornas Varld" na "Nifelvind". Deska vyjde na většině území Evropy 22. února a bude obsahovat následující skladby:

01. Blodmarsch (intro)
02. Solsagan
03. Den Frusna Munnen
04. Ett Norrskensdad
05. I Tradens Sang
06. Tiden Utan Tid
07. Galgasang
08. Mot Skuggornas Varld
09. Under Bergets Rot
10. Fornfamnad
11. Drap

(zdroj: Spark)