Duben 2010

Finntroll preparing for a show (PaganFest 2010)

28. dubna 2010 v 21:34 | MetalDesire |  Finntroll-videa
Velmi pěkný video z příprav Finntroll na Paganfest 2010. ♥KORN > Vydají nový singl příští měsíc

28. dubna 2010 v 13:49 | MetalDesire |  -->korn-články
KORN vydají na začátku května svůj první singl se skladbou "Olidale" z jejich nadcházejícího alba "Korn III: Remember Who You Are", které spatřit světlo světa koncem června.


HYPOCRISY > Nový videoklip online

28. dubna 2010 v 13:48 | MetalDesire |  Hypocrisy-články
Nový videoklip HYPOCRISY ke skladbě "Weed Out the Weak. Skladba pochází z aktuálního alba švédské kapely "A Taste of Extreme Divinity", které vyšlo v loňském roce.


TARJA TURUNEN > Natočili nové album

28. dubna 2010 v 13:46 | MetalDesire |  Tarja Turunen
Bývalá zpěvačka NIGHTWISH Tarja Turunen dokončila natáčení svého nového solového alba. Jeho míchání bude probíhat ve třech různých studiích se třemi různými zvukaři. Prvním z nich je Colin Richardson (MACHINE HEAD, BULLET FOR MY VALENTINE, SLIPKNOT). Deska, kterou vyprodukuje sama zpěvačka, se objeví na pultech hudebních obchodů na přelomu léta a podziímu.


EQUILIBRIUM > Zveřejnili obálku novinky a datum vydání

28. dubna 2010 v 13:45 | MetalDesire |  Equilibrium-články
Německá paganmetalová kapela EQUILIBRIUM vydá 18. června své nové album "Rekreatur" s logem firmy Nuclear Blast Records. Níže uvádíme obálku desky:


Nové album Ozzyho Osbournea

28. dubna 2010 v 13:43 | MetalDesire |  Ozzy Osbourne-články
Nové album Ozzyho Osbournea "Scream" vyjde na trhu 15. června v nákladu společnosti Sony Music Entertainment. Nová deska je začátkem řady společných aktivit labelu a muzikanta, která bude zahrnovat nové vydání katalogu Ozzyho na konci roku, celosvětové headlinerské koncerty a účast na Ozzfestu.
Prvním singlem z chystaného alba je skladba "Let Me Hear You Scream", která běží v rádiích od 14. dubna. Stejný den píseň zazněla take v epizodě známého seriálu "CSI: NY" na CBS. Tady se můžete podívat na videoklip.
BULLET FOR MY VALENTINE > Frontman se stal poprvé otcem

28. dubna 2010 v 13:41 | MetalDesire |  Bullet for my valentine-články
Frontmannovi BULLET FOR MY VALENTINE Mattovi Tuckovi a jeho partnerce Charlotte se 25. března narodila první ratolest. Je to kluk a dostal jméno Evann. Z dalších zpráv se dozvídáme, že nové video BULLET FOR MY VALENTINE "Your Betrayal" je možné vidět zde. Jedná se o skladbu z nového alba kapely "Fever", které se objeví na trhu 26. dubna.


ARAKAIN > Získává další zlatou desku: tentokrát za Restart

28. dubna 2010 v 13:39 | MetalDesire |  Arakain-články
Za prodej posledního vydaného CD s názvem "Restart" získává skupina ARAKAIN svoji další zlatou desku. Ta bude předána 27. dubna v pražském klubu Retro Music Hall, kde zároveň proběhne i koncert kapely. Koncert bude vyvrcholením a zakončením právě probíhajícího turné.

ARAKAIN se neustále snaží vyvíjet a  posouvat se dál. Důkazem toho je i fakt, že kapela už pracuje na materiálu pro další připravovanou řadovou desku, která by měla vyjít na jaře následujícího roku.
"Podle toho, jaké mi kluci posílají demo nahrávky by to mohla být nejlepší deska za celých 28 let", dodává zpěvák kapely Honza Toužimský. Ten se podílel i na mixu a masteringu oceněné desky Restart, nebo sestřihu a tvorbě videoklipu "Paganini", rovněž k této desce.
Zmíněný videoklip vznikl koncem loňského roku, a kromě kapely v něm účinkují například kytarista Honza Kirk Běhunek (Seven) nebo herečka Eva Jeníčková.
ARAKAIN je momentálně na turné, které odstartovalo 12. března, na každoročně tradičním místě, v Polné u Jihlavy a zakončeno bude právě pražským koncertem, 27. dubna  v Retro Music Hall.
Turné čítá celkem 18 zastávek a v novém koncertním repertoáru se objevují skladby jak z CD "Restart", jako například "Paganini", Skrytá kamera, Postavy z obrazu, tak i písně, které se ještě nehrály jako třeba "Prospektor" nebo "Tuším zradu". 
Vstupenky na pražský koncert, u jehož příležitosti ARAKAIN převezme zlatou desku je možné zakoupit v předprodejních sítích TicketStream, TicketArt nebo Eventim.
Více informací: www.arakain.eu, www.touzimsky.com

Odkaz na videoklip PAGANINI: www.youtube.com

TYPE O NEGATIVE > Peter Steele – Zvěsti o smrti pravda nebo fáma?

28. dubna 2010 v 13:36 | MetalDesire |  Aktuality
Po již vícekrát vypuštěných fámách o smrti frontmana TYPE O NEGATIVE Petera Steeleho se zdá být těžké uvěřit, že by to tentokrát byla skutečně pravda. Naposledy se zpráva o smrti muzikanta objevila na oficiálních stránkách skupiny v roce 2005. A tak se zvěst o jeho končině, kterou 14. dubna publikovala ve svém Twitter-profilu Juliya Chernetsky (alias Mistress Juliya; "Fuse TV"), žе Peter Steele zemřel na infarkt, se zdá být pořád ještě stěží uvěřitelná, ačkoliv ji dnes potvrdil i kytarista a klávesista TYPE O NEGATIVE Kenny Jockey a Josh Silver. Skupina už napsala na svých oficiálních webových stránkách, že později dnes zveřejní oficiální zprávu k smutné události.
Svou poklonu osmačtyřicetiletému muzikantovi (polského původu), pravým jménem Petrus T. Ratajczyk, vyjádřila již řada jeho kolegů, mimo jiné baskytarista ICARUS WITCH Jason Myers, frontmani BIOHAZARD a INHUMAN Evan Seinfeld a Mike Scondotto, kytarista HADES/NON-FICTION Dan Lorenzo, HATEBREED aj.