Květen 2010

Metalfest 2010

21. května 2010 v 13:16 | MetalDesire |  --->Blog
Zdravím!
Odjíždím na Metalfest takže celý víkend bude mrtvo....
Mějte se.
Metal forever!

veronika-5.blog.cz

MARILYN MANSON > Opět pohromadě s Evan Rachel Wood

20. května 2010 v 11:31 | MetalDesire |  Marilyn Manson-články
Shock rocker Marilyn Manson se dal opět dohromady se svojí "ex-bývalou" přítelkyní Evan Rachel Wood. Budou spolu hrát v hororovém snímku Adama Bhaly Lougha "Splatter Sisters". Producenty filmu jsou Edward R. Pressman a David Gordon Green, podle kterého právě snímek dodá žánru nový rozměr a Manson je více než ideální volbou pro roli, která mu byla udělena. zdroj/SparkDOWNLOAD > Pořadatelé pojmenovali druhé pódium Ronnie James Dio Stage

20. května 2010 v 11:25 | MetalDesire |  Aktuality
Pořadatelé britského festivalu Download oznámili, že druhé podium ponese jméno zesnulé metalové ikony Ronnieho Jamese Dio (DIO, HEAVEN & HELL, BLACK SABBATH, RAINBOW). Na Ronnie James Dio Stage ve dnech od 11. do 13. června vystoupí kapely jako BULLET FOR MY VALENTINE, THIRTY SECONDS TO MARS, STONE SOUR, HIM, COHEED AND CAMBIRA, AIRBOURNE aj.  zdroj/Spark

BLACK LABEL SOCIETY > Zvolili název pro své nové album

20. května 2010 v 11:23 | MetalDesire |  Aktuality
BLACK LABEL SOCIETY zvolili pro své nové album název "Order Of The Black". Deska vyjde 10. srpna v Severní Americe, kde se o její distribuci postará E1 Music. V Evropě se nahrávka dostane na trh prostřednictvím Roadrunner Records. zdroj/Spark


LORDI > Dokončili práci na novém albu

20. května 2010 v 11:21 | MetalDesire |  lordi-články
Finští "monster metalisté" LORDI dokončili míchání svého nového studiového "WireWorld". Na desce kapela pracovala v Nashvilleu, Tennessee, s producentem Michaelem Wagenrem (SKID ROW, ACCEPT, ALICE COOPER, KING'S X aj.). Dle předpokladů, deska spatří světlo světa koncem letošního roku. zdroj/Spark


Reklama na Lidl

19. května 2010 v 20:32 | MetalDesire |  Co mě zaujalo
Tak myslím, že tohle nepotřebuje komentář... :-)
Samozřejmě mě zaujala ta část od 0:22.


Ch.Baudelaire: Lethe

19. května 2010 v 15:07 | MetalDesire |  ->Charles Baudelaire
Pojď na mé srdce, hluchá duše moje,
můj drahý tygře, stvůro studící,
chci dlouho v houšť tvé hřívy bující
již vhroužit prsty plné nepokoje

a hlavu, bolící mě přespříliš,
ti v suknicích tvých vůní schovat
a jako zvadlý květ v nich vydechovat
natuchlý pach své lásky mrtvé již.

Chci spát, chci spát, spíš spáti nežli žíti,
a v klamném spánku jak smrt pochybném
bez výčitek své polibky mdlým rtem
po krásném těle z mědi rozprostřít ti.

Pro pohlcení sytých vzlyků mých
nad propast tvého lůžka nic mi není,
jeť na tvých ústech mocné zapomnění,
a Lethe proudí ve tvých polibcích.

Svou sudbu, svou to rozkoš od nynějška,
chci mlčky jako vyvolenec nést.
Mučedník, jenž vzal, nevinen, svůj trest
a nítí vznětem další muka těžká,

já budu ssát, chtě záští utopit,
nepenthes dobrý s dobrým bolehlavem
z ostrého hrotu na tvém ňadru tmavém,
pod kterým nebyl nikdy vězněm cit.
(baudelaire.cz)

veronika-5.blog.cz

Umučení Krista

18. května 2010 v 15:09 | MetalDesire |  Filmové plátno
Nedávno jsem konečně zkoukla tento film a protože jsem na něj měla delší dobu zálusk, celkem jsem se na něj těšila. Na tenhle film jsem slyšela mnoho kladných i záporných názorů a tak mě zajímalo, co si o něm budu myslet já.
Musím říct, že mě tento film docela překvapil, ale v kladném slova smyslu. Je velmi pěkně natočený a nepřestávají mě fascinovat dovednosti maskérů a maskérek, kteří naprosto perfektně nalíčili herce Jamese Caviezela, který hrál Ježíše Krista.
Jediné co bych v tomto filmu trošku pozměnila je to, že bych zkrátila část kdy Ježíš vleče svůj kříž. Je to celkem zdlouhavé.
Moje hodnocení:  8,5/10

Trailer:O filmu:
Passion je film o posledních dvanácti hodinách života Ježíše z Nazareta. Film začíná v zahradě Getsemanské, kam se Ježíš odešel modlit po Poslední večeři. Ježíš odolává Satanovým svodům. Následkem zrady Jidáše Iškariotského je Ježíš zatčen a odveden zpátky do města Jeruzaléma, kde ho vůdcové farizeů obviní z rouhání a vynesou nad ním rozsudek smrti.

Ježíš je předveden před Piláta, římského místodržícího v Judsku, který si vyslechne obvinění vznesená farizeji proti Ježíšovi. Pilát pochopí, že se jedná o politický spor, a předá záležitost králi Herodovi. Herodes vrátí Ježíše Pilátovi, a ten předloží lidu volbu, zda má propustit Ježíše nebo zločince Barabáše. Lid rozhodne, že propuštěn má být Barabáš a Ježíš má být odsouzen.

Ježíš je předán římským vojákům a zbičován. Ježíš, ztýrán k nepoznání, je opět předveden před Piláta, a ten ho ukáže lidu, jako kdyby chtěl říct: "Nestačilo už to?" Nestačí to. Pilát si nad celým dilematem myje ruce a nařídí svým lidem, aby konali tak, jak si to přeje lid. Ježíš na sebe bere svůj kříž a musí ho nést celým Jeruzalémem až na vrchol Golgoty. Na Golgotě je Ježíš přibit na kříž a prožívá poslední pokušení - strach z toho, že ho jeho otec opustil. Svůj strach překoná, pohlédne na Marii, svou svatou matku, a řekně něco, co dokáže plně pochopit jen ona: "Dokonáno jest." Pak umírá se slovy: "Otče, do Tvých rukou odevzdávám svého ducha."
(zdroj:osobnosti.cz)


--> Pod perexem najdete videa a fotky z filmu

RONNIE JAMES DIO > R.I.P. 10. července 1942 – 16. května 2010

17. května 2010 v 10:39 | MetalDesire |  Aktuality
Už nebudou další turné, víc hudby, víc života a mnohem více magie, jak sliboval Ronnie James Dio, když kvůli zhoršení jeho  zdravotního stavu muselo být zrušeno plánované turné Heaven And Hell.
Ještě v noci na neděli Wendy Dio, manželka a manažerka Ronnieho, vyvracela fámy o smrti zpěváka, ačkoliv nepopírala jeho vážný stav. Rána se ovšem jedna z největších ikon rockové a metalové scény sotva dožila.
Sedmašedesátiletý zpěvák, jehož jedinečný hlas zůstane zvěčněn na nahrávkách ELF, RAINBOW, BLACK SABBATH a DIO prohrál svůj šestiměsíční boj s rakovinou žaludku. Ještě před měsícem by to nejspíš nikdo nepřipustil. Ronnie se osobně zúčastnil ceremoniálu u příležitosti udělování cen Revolver Golden Gods v Nokia Club v L.A. Zpěvák obdržel cenu Nejlepšího vokalisty za svůj výkon v HEAVEN AND HELL. Na pódiu osobně promluvil o svém boji se zákeřnou nemocí, kvůli které se musel podrobit chemoterapii v jedné z nejprestižnějších nemocnic ve světě M.D. Anderson v Houstonu. Ani včasné objevení nádoru a intenzivní péče nezachránily Diovi život.

"Mé srdce bylo dnes zlomeno, Ronnie zemřel 16. května v 7:45 ráno. Hodně, hodně přátel a členů rodiny mělo možnost si soukromí říct s ním své sbohem předtím, než pokojně odešel ze světa. Ronnie věděl, jak moc je všemi milován. Také si vážíme lásky a podpory, kterých se nám od vás dostalo. Prosíme vás, dopřejte nám několik dní soukromí, abychom se vypořádali s touto ztrátou. Prosíme, vězte, že vás všechny miloval a jeho hudba bude žít navždy,"zanechala Wendy způrávu na oficiálních internetových stránkách Ronnieho Jamese ronniejamesdio.com. Je to také jediné, co si v tuto chvíli na webu přečteme.

*) Jsem otřesena...kouknu na stránky Sparku, abych se dozvěděla nějakou tu radostnou zprávu o tom, jestli třeba nějaká moje oblíbená kapela nevydá album, a místo toho abych se radovala,mi ukápla slza...Nemohu uvěřit, že tato metalová legenda už není mezi námi...Vždycky jsem Ronnieho měla strašně ráda, už jen pro tu jeho upřímnou tvář...Jsem zdrcena..

Criss Angel: Mistr magie

15. května 2010 v 22:14 | MetalDesire |  Co mě zaujalo
Zdravím, právě jsem dokoukala první díl ze 6 vydávaných dvd od mistra magie jménem Criss Angel. Musím vám říct, že je neuvěřitelné, co všechno tento velice sympatický člověk dokáže. V tomto dílu Criss levitoval, zapálil se a dostával se ze sudu plného vody, který byl zavěšený vysoko nad betonovým parkovištěm, u toho měl spoutané ruce a to všechno zvládnul za pouhé 2 minuty!
Vážně mě velice zaujalo, jakým způsobem provádí tyto triky (no i když jak sám Criss řekl: "To co vidíte nejsou triky,ale realita.")
A teď pár slov o této velice zajímavé osobnosti.

veronika-5.blog.cz

Christopher Nicholas Sarantakos (* 19. prosince 1967), vystupující pod uměleckým jménem Criss Angel, je americký kouzelník, iluzionista, hudebník, eskapolog  a kaskadér řeckého  původu. Je známý hlavně díky své vlastní televizní show Criss Angel Mindfreak.
Cris Angel je hvězda a tvůrce A&E Network show Criss Angel Mindfreak. Sezóny 1 a 2 byly nafilmovány v Aladdinovi v Planet Hollywood v Las Vegas, sezóna 3 pak v hotelu Luxor. V premiéře 20. července, 2005, ilusionista předvedl krom jiného chůzi po vodě, levitaci nad hotelem Luxor, létání mezi dvěma budovami, zmizení auta Lamborghini, přežití v krabici při její explozi, nechal se přeříznout v půlce svého těla při plné účasti diváků a nechal se přejet parním válcem, když ležel břichem dolů na skle. Taktéž v sezóně 3 se proslavil skokem z jedoucího auta.

Velice mě zaujala i píseň,kterou Criss nazpíval a která ho doprovází prakticky "pořád".


--> Pod perexem najdete fotografie a ukázky "reality" od Crisse Angela