Červen 2010

Saw 1: Hra o přežití -> „Kolik krve byste prolili, abyste zůstali naživu?“

27. června 2010 v 22:51 | MetalDesire |  Filmové plátno
Konečně jsem se dostala k tomuto filmu, o kterém jsem slyšela snad 1 000 000x... Někdo říká, že by se na to znova nepodíval, protože to bylo odporné, někdo zase, že lepší film neviděl. Já na to říkám tohle: Saw je jeden z nejlepších filmů, které jsem měla možnost vidět a to z pár prostých důvodů. Dává mi všechno, co od filmu vyžaduju. Je napínavý s velmi nepředvídatelným koncem, vyžaduje soustředěnost a přemýšlení, abyste z děje vůbec něco měli a chvílemi mě i mrazilo v zádech, když jsem prožívala bolest s oběťmi "skládačkovy" hry totálně zažraná do obrazovky. Není ani moc dlouhý, takže si na zkouknutí nemusím vyhrazovat celé odpoledne a ještě si neodpustím jednu pochvalu za výborný výběr herce na post "vraha" jménem Jigsaw-nedovedu si představit lepší výběr. Jednoduše řečeno-výborný film se skvělou myšlenkou. Jednoznačně dávám hodnocení 10/10.


Děj:
Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidíte, protože je všude tma. Cvak, rozsvítí se světla. Ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá nejlíp, a mezi vámi leží mrtvola v kaluži krve. Chcete k ní, ale nejde to. Jste za kotník připoutáni k trubce u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední - a nejspíš oboje najednou. Dostali jste se do spárů vraha, který terorizuje vaše město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí.

Adam (Leigh Whannell) a Dr. Lawrence Gordon (Cary Elwes) se jednoho dne probudí a zjistí, že jsou přivázaní řetězem k trubce v jakési zatuchlé a špinavé podzemní umývárně. Netuší, jak se sem dostali. Ale mrtvola uprostřed místnosti a magnetofon s páskou by jim mohly napovědět. Z nahrávky se dozvídají děsivé instrukce: do osmi hodin musí Dr. Gordon Adama zabít. Jinak zemřou nejen oni oba, ale i Gordonova manželka a dcera. Gordon si uvědomí, že se dostali do rukou šíleného psychopatického maniaka, jehož případ měl na starosti detektiv Tapp (Danny Glover). Jeho zálibou je pohrávat si se svými obětmi a nutit je bojovat o život hraním mimořádně morbidních a nechutných her.

Adam a Gordon mají jen několik hodin na to, aby rozluštili skládačku svých osudů. Zabiják jim dal k dispozici jen pár návodů a dvě ruční pily. Pily příliš slabé na to, aby mohly rozřezat železo, jímž jsou připoutáni. Ale dost silné na to, aby mohly prořezat lidské maso a kosti… "On nám je nedal proto, abychom přeřezali ten řetěz! Ale abychom si odřezali nohy!!!"

Trailer:

Pod perexem najdete fotky z filmu:


Arkona: Goi, Rode, Goi !!!

27. června 2010 v 22:19 | MetalDesire |  Arkona-videa
Má nejoblíbenější píseň od Arkony. Hodně si mě získali svým výstupem na Metalfestu v Plzni. Máša je vážně úžasná.

Astrovamps: Alice In Gothland

27. června 2010 v 22:17 | MetalDesire |  Astrovamps-videa
Pohltili mě...
veronika-5.blog.cz

The 69 Eyes: Brandon Lee (videoklip)

27. června 2010 v 22:11 | MetalDesire |  The 69 Eyes-videa
Tento velmi působivý klip a nejen nádherné vlasy vokalisty, mě dohnaly k tomu, abych se na The 69 Eyes koukla trochu zblízka. Zaujali mě, oslovili mě a tak jsou tady.


Sopor Aeternus: Dead souls

27. června 2010 v 22:07 | MetalDesire |  Sopor Aeternus-videa
Sopor Aeternus. Pokud mě chcete přivést do mého "psychotransu" je právě "tohle" ta pravá cesta k vašemu cíli. Neuvěřitelné, jak rychle se mi tento skvost dostal do hlavy...


Third Realm: Love is the devil

27. června 2010 v 22:02 | MetalDesire |  Third Realm-videa
Tahle píseň mě oslovila hned na první poslech. A i když by se tady kytary marně hledaly, má svoje kouzlo.