Listopad 2010

Children of Bodom navždy utržení ze řetězu

27. listopadu 2010 v 22:57 | MetalDesire |  -->Children of bodom-Články
Fanoušci finských pařmenů CHILDREN OF BODOM, vyhlížejte březen. Osmého dne tohoto měsíce totiž kapela kolem zázračného dítěte Alexiho Laiha vydá svou novinku pojmenovanou "Relentless Reckless Forever". Celkem sedmou studiovku chlapům produkoval ve finských Petrax Studios americký producent Matt Hyde, který má za sebou kromě jiného například práci na albech SLAYER či MONSTER MAGNET. "Na téhle desce jsme se opravdu tvrdě nadřeli. Pro mě nahrávání znamenalo v podstatě šest týdnů beze spánku," svěřuje se Alexi. "Ale byli jsme odhodláni nahrát to nejlepší album CHILDREN OF BODOM, takže jsme byli ochotni podstoupit cokoliv bylo třeba. Matt nás kopal do prdelí čtyřiadvacet hodin denně sedm dní v týdnu, výsledek je tedy o to lepší," hodnotí přínos zkušeného producenta nevyzpytatelný kapelník. (zdroj:Spark)

http://www.metal-hammer.de/img/hammer_/Splitter-Texte/Children_Of_Bodom/Children_Of_Bodom_425.jpg

Sharon den Adel čeká dalšího potomka

27. listopadu 2010 v 22:55 | MetalDesire |  Within Temptation-články
Klávesák WITHIN TEMPTATION Martijn Spierenburg 15. listopadu hrdě oznámil "Jsem otcem!". Zpěvačka Sharon Den Adel spolu s kytaristou Robertem Westerholtem jsou již dvojnásobnými rodiči. Rodina těchto holandských symfoniků se však příští rok opět rozroste. Právě Sharon s Robertem totiž přišli se zprávou, že čekají třetího potomka. "Abychom byli upřímní, vůbec jsme to neplánovali. Ale jsme šťastní, protože naše děti jsou naším bohatstvím," oznamují rodiče. Zároveň fanoušky ujišťují, že přípravy nového alba Sharonino těhotenství neovlivní. Ne tak ale plánované evropské turné, které mělo začít v únoru. To se proto musí přesunout na závěr příštího roku. "Můžeme se jen upřímně omluvit, ale věříme, že nastalou situaci pochopíte. Uděláme všechno pro to, aby budoucí show byly těmi nejlepšími, jaké jste od nás viděli!"(zdroj:Spark)

http://www.blog-city.info/en/img1/11770_sharon2.jpg

Marduk vydají box set

27. listopadu 2010 v 22:54 | MetalDesire |  Marduk-články
MARDUK fanouškům na začátek příštího roku přislíbili vydání "úžasného box setu", který tak bude dárkem ke dvaceti letům, jež uplynuly od založení kapely. "Tenhle skvostný počin bude památníkem prvních dvou dekád naší kariéry," uvádí doslova v oficiálním prohlášení kapela. A příznivci těchto švédských blackmetalistů by rozhodně neměli s koupí váhat, box totiž bude vydán pouze ve striktně omezeném množství. Kdy přesně vyjde a co všechno bude jeho obsahem, se však zatím neví.
(zdroj:Spark)
http://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2010/01/marduk.jpg

Hledá se Dr. Stein

27. listopadu 2010 v 22:52 | MetalDesire |  Helloween-články
Chystáte se 27. listopadu do Zlína na zimní Masters of Rock anebo 19. prosince do Prahy na samostatný koncert HELLOWEEN? Pak vás bude možná zajímat, že kapela vyzývá všechny fanoušky, kteří jejich koncerty při aktuálním turné navštíví, ať přijdou v kostýmu Dr. Steina, bláznivé figury, která inspirovala hned několik jejich skladeb. Deset fanoušků v nejpřesvědčivějším převleku bude vyzváno, aby se s kapelou účastnili závěru každé show přímo na pódiu. Kostýmovaní fans budou zároveň foceni a vystaveni v galerii Hall of Dr. Stein na webových stránkách kapely, což jim může kromě jiného přinést také zajímavý dárek. (zdroj:Spark)

Hledá se Dr. Stein!

Battlelore k novince přihodí dvd

27. listopadu 2010 v 22:49 | MetalDesire |  Aktuality
Tolkienovci BATTLELORE dokončili práce na své šesté řadovce "Doombound". "Skladby jsou dynamičtější, atmosféričtější a epičtější," srovnává novinku s předchozími počiny zpěvák Tomi Mykkänen. Tématem jedenácti nových skladeb má být tragický příběh hrdiny Túrina Turambara. Jako poděkování nejvěrnějším fanouškům BATTLELORE připravili také bilanční DVD "10 Years of Battlelore", které bude součástí limitované edice alba. Kromě záběrů osobního charakteru bude obsahovat také několik koncertních záznamů (převážně z domovského Finska), rozsáhlé fotogalerie a tři videoklipy.(zdroj:Spark)

http://wallpaper.metalship.org/images/battlelore.jpg


Hinder - All American Nightmare

27. listopadu 2010 v 22:47 | MetalDesire |  Hinder-videa

Legion Of The Damned-sklony k chaosu

27. listopadu 2010 v 22:45 | MetalDesire |  Legion of the damned-články
Holandští thrasheři LEGION OF THE DAMNED patří mezi nejpracovitější kapely na scéně a tak ani v příštím roce nepřijdou jejich fanoušci zkrátka. Po loňské bestofce a letošním živáku v lednu navážou na dva roky starou řadovku "Cult of the Dead" a vydají už své páté studiové album "Descent Into Chaos". Desku, vycházející 7. ledna u Massacre Records, jim produkoval Peter Tägtgren, který se v jedné ze skladeb objeví také jako host.

http://www.darkside.ru/band/2826/n19484.jpg

Tracklist:
01. Descent Into Chaos
02. Night Of The Sabbath
03. War In My Blood
04. Shrapnel Rain
05. Holy Blood, Holy War
06. Killzone
07. Lord Of The Files
08. Desolation Empire
09. The Hand Of Darkness
10. Repossessed
11. Legion Of The Damned (feat. Peter Tägtgren)
(zdroj:Spark)

Ex Deo > revoluce jménem Caligula

27. listopadu 2010 v 22:44 | MetalDesire |  kataklysm-články
Maurizio Iacono má sice v kalendáři na příští rok ještě několik koncertních závazků s KATAKLYSM, ale slibuje, že jakmile je bude mít splněné, dokončí se svými spoluhráči další album bočního projektu EX DEO. "Očekávejte revoluční album, které do stagnujícího metalového průmyslu vdechne slůvko NOVÉ," ohlašuje Maurizio počin pojmenovaný "Caligula". Zatím však není jisté ani to, kdo album vydá. "Ještě jsme se nerozhodli, zvažujeme několik možných variant."(zdroj:Spark)

http://images.metalirium.com/news/2010/november/ex%20deo.jpg

Evergrey dokončili novinku

27. listopadu 2010 v 22:39 | MetalDesire |  Evergrey-články
Švédským EVERGREY se po zásadní personální obměně konečně podařilo dokončit nové album. "Je úžasné poslouchat ten závan čerstvého vzduchu, který do kapely Marcus, Johan a Hannes přinesli. Přestože vyjma dvou skladeb byl všechen materiál připravený, ještě než do kapely přišli, všichni na desce zanechali svou nesmazatelnou stopu," líčí své dojmy z novinky pojmenované "Glorious Collision" kapelník Tom Englund. A dodává, že jde o nejrozmanitější album, jaké kdy EVERGREY udělali. Celkem bude obsahovat 13 skladeb a vyjde 28. února. (zdroj:Spark)

Tracklist:
01. Leave It Behind Us
02. You
03. Wrong
04. Frozen
05. Restoring The Loss
06. To Fit The Mold
07. Out Of Reach
08. The Phantom Letters
09. The Disease ...
10. It Comes From Within
11. Free
12. I'm Drowning Alone
13. ... And The Distance

3473

DEATH ANGEL - Truce

17. listopadu 2010 v 19:17 | MetalDesire |  Death Angel-videa
Nový "pitevní" videoklip skvělých Death Angel.