Červen 2011

Metalfest 2011: Neděle 5. 6.

19. června 2011 v 14:55 | MetalDesire |  -->METAL
Po zkušenostech ze soboty jsem na poslední den dorazila jen na kapely, které mě zajímaly. A to konkrétně na Epicu a Arch Enemy.


Hned jak jsem dorazila, tak akorát měla Epica začínat. Nikdy jsem nebyla nějakým skalním fanouškem této kapely, ale před časem jsem je poslouchala a tak jsem je chtěla vidět. Čekala jsem od nich pohodový koncert a trochu té nostalgie. Jakmile ale Simone začala zpívat, nebyla jsem si jistá jestli je to skutečně ta Simone, kterou znám. Nevím jestli byla nachlazená nebo tak něco, ale upřímně řečeno chvílemi jsem opravdu přemýtala o tom, co dnes všechno dovede technika (vyretušovat hlas až běda). Mark to teda pokaždé zachránil svým řevem, ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že se to celkově všecko na živo nějak moc tříská. Simonin hlas se mi tam vůbec nehodil a shodly jsme se, že by bylo lepší, kdyby to celé zpíval Mark.

Metalfest 2011: Sobota 4. 6.

19. června 2011 v 14:31 | MetalDesire |  -->METAL
Druhý den jsem dorazila tak kolem třetí, zrovna když hráli Arakain. Jelikož je ale po odchodu Brichty vůbec nemusím, tak jsem zdržela i samotného poslechu a vůbec jsem jim nevěnovala pozornost. Po Arakainech následovali Vicious Rumors, které neznám, ale moc mě nebavili...
http://img192.imageshack.us/img192/4831/photo18if.jpg
Za to na Equilibrium jsem se dost těšila. Přišli hned po Vicious Rumors a předvedli skvělou show. Sledovala jsem se sice zase jen z povzdálí, protože slunce bylo neúprosné, ale viděla jsem vše, co jsem chtěla. Když zazněla skvělá píseň "Blut im Auge" tak mě i docela mrzelo, že je nemohu vidět z první řady - jelikož mi chyběla má parťačka, která bohužel v sobotu nedorazila... Ale tak už jen to, že jsem je viděla na vlastní oči mi udělalo neskonalou radost. Úžasný zážitek.
Na kapelu Bloodbound jsem byla dost zvědavá, protože jsem si od nich oblíbila jednu skladbu (konkrétně "Metal Monster"). Nevěřila bych, že po pár skladbách si budu přát, aby už odešli. Jejich výstup i muzika byla pořád jedno a to samé dokola a i ta moje oblíbená skladba se mezi zbytkem doslova ztratila.

Metalfest 2011: Pátek 3. 6.

19. června 2011 v 13:58 | MetalDesire |  -->METAL
Metalfest 2010 mě natolik uchvátil, že jsem se letos rozhodla vyrazit znovu. Přiznávám, že loňský rok byl pro mě asi tak o 80% vydařenější, ale i tento měl své světlé stránky.
Vzhledem k tomu, že pracovní doba je neúprosná, na místo konání Metalfestu jsem dorazila až kolem čtvrté hodiny odpoledne. Zrovna hráli Krisium, kteří mě svou muzikou velice nadchli a zařídili mi velmi dobrý první dojem z celého festivalu. Poslechla jsem si pár skladeb a zanedlouho už se čekalo na Suicidal Angels.


Také mě velice překvapili. Budu si od nich muset pořídit nějaké nahrávky, protože vždycky, když jsem na ně narazila, tak jsem u nich moc dlouho nepobyla...Jejich vystoupení na Metalfestu mi ale dalo dost velký podnět k tomu, abych si od nich něco sehnala.

Children of bodom, Ensiferum,Machinae Supremacy - 27. 4. Praha

6. června 2011 v 19:19 | MetalDesire |  -->Children of bodom-Články
Vím, že píšu "trochu" opožděně, ale jinak to opravdu nešlo. Konečně jsem se k blogu dostala a tak bych se s Vámi ráda podělila o své zážitky z koncertu z 27. dubna.
Jako tradičně jsem vyrazila s Markét. Na koncert jsme se moc těšily a nemohly jsme se dočkat onoho slavného okamžiku, na který jsme čekaly už od osmé třídy. A protože jsme měly před koncertem dost času, prolezly jsme ještě zlínskou metropoli, ale nebudu vás tady teď zahlcovat informacemi o tom, jak jsme s pražskými obyvateli vycházeli :D. Nastal čas a my sedly na metro. Následně jsme se "hádaly" s úžasnými stroji, které se nazývají tramvaje. Najít tu správnou která nás doveze až do samotné náruče finské bouře byl teda výkon hodný medaile. Naše plány, že budeme u haly první a že zabereme první místa se rozplynuly hned jak jsme dorazily na místo. Tramvaje nás totiž tolik zdržely, že jsme na místo dorazily až po sedmé a to už sekuriťáci pouštěli metalové nadšence dovnitř. Naštěstí to s našimi místy nedopadlo nijak tragicky a my urvaly tak pátou řadu.