Children of bodom, Ensiferum,Machinae Supremacy - 27. 4. Praha

6. června 2011 v 19:19 | MetalDesire |  -->Children of bodom-Články
Vím, že píšu "trochu" opožděně, ale jinak to opravdu nešlo. Konečně jsem se k blogu dostala a tak bych se s Vámi ráda podělila o své zážitky z koncertu z 27. dubna.
Jako tradičně jsem vyrazila s Markét. Na koncert jsme se moc těšily a nemohly jsme se dočkat onoho slavného okamžiku, na který jsme čekaly už od osmé třídy. A protože jsme měly před koncertem dost času, prolezly jsme ještě zlínskou metropoli, ale nebudu vás tady teď zahlcovat informacemi o tom, jak jsme s pražskými obyvateli vycházeli :D. Nastal čas a my sedly na metro. Následně jsme se "hádaly" s úžasnými stroji, které se nazývají tramvaje. Najít tu správnou která nás doveze až do samotné náruče finské bouře byl teda výkon hodný medaile. Naše plány, že budeme u haly první a že zabereme první místa se rozplynuly hned jak jsme dorazily na místo. Tramvaje nás totiž tolik zdržely, že jsme na místo dorazily až po sedmé a to už sekuriťáci pouštěli metalové nadšence dovnitř. Naštěstí to s našimi místy nedopadlo nijak tragicky a my urvaly tak pátou řadu.

První hrála kapela Machinae Supremacy. Kluci byli velcí sympaťáci a hudbu měli poslouchatelnou a příjemnou. Není to sice zrovna muzika, kterou bych si doma každý den pouštěla, ale užila jsem si je. Ale buď už mám natolik zdevastovanej sluch nebo prostě hráli potichu-nemůžu si pomoct. Tohohle dojmu se nemohla zbavit ani jedna z nás. Machinae Supremacy odešli a celá hala už s nadšením očekávala seveřany Ensiferum.
Ensiferum měli krásně připravené podium. Různé rekvizity a efekty. Moc se mi to líbilo. Z jejich vystoupení přímo sršela energie-i když zahrála tuším asi jen 9 písní. Mezi nimi například hity jako "Into Battle", "Ahti", "Lai Lai Hei", nebo "Iron". V momentě kdy jsme si je ale nejvíce užívaly, kolem nás (nebo spíš skrz nás) probíhala nekončící vřava a já měla co dělat abych se se svou malou hubenou postavou udržela na nohou. Celý koncert Ensiferum jsem strávila tím, že jsem si chránila hlavu a hlavně brýle a snažila se nespadnout…takže jsem si Ensiferum "fakt užila".
Když Ensiferum opustili podium, připadala jsem si jako malej boxovací pytel, a to jsem ještě nevěděla, co přijde. Samozřejmě (jak tomu tak bývá) si na poslední chvíli všichni usmysleli, že se dostanou dopředu. Vzhledem k tomu, že už jsem byla tak omlácená, kašlala jsem na lidi kolem a rozdávala "lokty". Ale to pořád nebylo to nejhorší… Children of Bodom, moji milovaní kluci, si dali pěkně načas. Taky měli moc hezky nazdobený podium. Tak jsme tam tak čekaly….minuty ubíhaly a ono furt nic…začínal bejt docela dost ošklivej vzduch, že bych se nedivila, kdyby tam sebou někdo praštil, protože i já měla na mále. Ale řekly jsme si, že když už se tady o ty místa perem takovou dobu, že těsně před začátkem COB neodejdeme, i kdyby nás tu měli zabít. Konečně se před námi objevili Children of bodom. Neviděla jsem skoro nic, jen párkrát jsem zahlídla Alexiho. Jako první hráli (jestli si dobře vzpomínám) skladbu "Not my funeral" z jejich nejnovější desky "Relentless Reckless Forever".
V kotli bylo k nevydržení. Vzduch se ztrácel kdoví kam a já už neměla sílu stát, natož se ještě prát.. Tak jsme to vzdaly. Při mé oblíbené skladbě "Needled 24/7" jsme z kotle vylezly a zbytek koncertu jsme byly nuceny strávit na kraji. Ukázalo se ale, že jsme udělaly dobře. Viděla jsem moc dobře a konečně jsem si mohla koncert naplno užít. Při písni "Shovel Knockout" jsem si famózně zařvala, "In Your Face" dala taky pěkně zabrat mým hlasivkám, protože jsem ji zpívala úplně celou, u prvních tonů "Hate Me!" mě mrazilo a u "Angels dont kill" i slza ukápla. Kromě zmíněných skladem zahráli ještě: Bodom Beach Terror, Roundtrip To Hell And Back, Living Dead Beat, Children Of Bodom, Blooddrunk, Follow The Reaper, Downfall, přídavky: Was It Worth It?, Hate Crew Deathroll - a konkrétně tato píseň byla asi největším zážitkem z celého večera. Pokud jste viděli Childrenovské dvd "Chaos Ridden Years", tak víte o čem mluvím. Alexi s námi zpíval jako o život. Následovalo vyfuc*ování všeho a všech a COB se s námi rozloučili. Naše obavy z toho, že kluci budou nezodpovědní a před koncertem se opijou nebo něco podobného byly tatam. Children of Bodom předvedli úžasnej koncert a myslím, že nebudu sama, kdo na tento večer bude ještě dlooouho vzpomínat.

Hate crew deathroll:
 


Komentáře

1 Ejný Salvatorů Ejný Salvatorů | Web | 6. června 2011 v 19:21 | Reagovat

hezký blog.)

2 Fill Fill | Web | 6. června 2011 v 19:24 | Reagovat

Máš super blog! Prosím, nemohl/a by ses podívat na mojí stránku a ohodnotit, popřípadě účastnit se nějakých akcí? Děkuji mnohokrát.Na tvojí stránku se určitě podívám.  Přeji pěkný den

3 Veronika Dvořáková Veronika Dvořáková | Web | 6. června 2011 v 19:25 | Reagovat

Pěkné fotky i video ! :)
' Posloucháš Children of bodom??'
- Ne,neznám je.

4 Violet Violet | Web | 6. června 2011 v 20:21 | Reagovat

Jo, ten pocit, slyšet to naživo, to je prostě něco úžasnýho a člověk si to o mnoho víc vychutná, když ví, že ti borci, co hrajou, jsou jen kousíček od tebe :-) Tak koukám, že tenhle koncert sis fakt užila :) až na ty tlačenice no, to znám, to se tam musíš prostě prorvat, nasoukat, odstrčit je :D Ale v některých případech se víc vyplatí to, jak ste to udělaly, někde o kus dál ;)

Jo a mně to taky mrzí, ale já se snad někdy vrátim :( (a děkuju za projevení lítosti).

5 Matt Foxiss Matt Foxiss | Web | 8. června 2011 v 22:16 | Reagovat

Zaujímavé, keď to čítam tu.. včera som mrkol v Sparku tiež nejaký komentár toho, aký to bol koncert a už len z titulku kričalo "pekelná nuda" :-D Tak, asi to každý vníma inak, myslím si, že to mohlo byť zaujímavé.. akosi si neviem na takéto veci nájsť čas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama