Filmové plátno

V moci ďábla

17. října 2010 v 18:47 | MetalDesire
Tento film mi kdysi doporučil kamarád. Tenkrát ho dávali v televizi pozdě v noci a já ho promeškala. Tak jsem si ho prostě musela sehnat. Včera jsem konečně měla tu možnost ho shlédnout a musím říct, že je to dlouho, co jsem viděla film, který by mě takhle dostal. Určitě na tom svou roli sehrál i fakt, že film je inspirovaný skutečnou událostí. Už dlouho mě žádný film tak nevyděsil a neznejistil. I když jsem co se týká exorcismu dost skeptická, tenhle film je opravdu něco. Nesmím zapomenout na hlavní představitelku Emily, kterou hraje Jenifer Carpenter-opravdu poklona za její herecký výkon. Jelikož mě film opravdu nadchl, protože miluju filmy s náboženskou tématikou, mé hodnocení je jasně 10/10.


ImageShack, free image hosting, free video hosting, image hosting, video hosting, photo image hosting site, video hosting site

Děj:
Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.
Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí.

Trailer:

Pod perexem najdete fotky a videa z filmu:

Čarodějův učeň

25. srpna 2010 v 13:11 | MetalDesire
Včera jsem v rámci "menšího" výletu s kámoškou měla to štěstí, že jsem mohla vidět tenhle film. Né, že by mě nějak extra očarovaly pětivteřinové ukázky v televizi typu "právě v kinech", ale byl to jediný film, který nám časově nejvíce vyhovoval. Po zasednutí do sálu jsme jen doufaly, že se z toho všeho nevyklube nějaká krávovina. Opak byl ale pravdou. Film je vážně velice pěkný. Možná (spíš určitě) můj názor hodně ovlivnil Nicolas Cage, který má ve filmu hlavní roli Baltazara a kterého mám moc ráda. Role mu fakt sedla a svých charismatech posunul film o mnoho výš. Celý film je moc pěkně natočený, chvílemi jsem se i dost nasmála a konec jsem dokonce obrečela. Moc se mi ten film líbil. Moje hodnocení je 10/10.

Trailer:


O filmu:
Balthazar Blake (Nicolas Cage) je čarodějným mistrem, který se v současném Manhattanu snaží ubránit město před svým úhlavním nepřítelem Maximem Horvathem (Alfred Molina). Balthazar na to ale sám nestačí, a proto vyhledá pomoc Davea Stutlera (Jay Baruchel), zdánlivě obyčejného člověka, který v sobě ale ukrývá netušené možnosti, a učiní z něj navzdory jeho pochybám svého učně. Čaroděj svého nedobrovolného žáka v rychlosti zasvětí do základů tajného umění magie a kouzel a společně se tato neobvyklá dvojice pokouší s pomocí svých schopností postavit jedněm z nejagresivnějších a nejzákeřnějších čarodějů všech dob. Dave je nucen v sobě najít veškerou odvahu k tomu, aby jako Čarodějův učeň svůj výcvik přežil, zachránil město a získal srdce své vyvolené.

http://www.heyuguys.co.uk/images/2010/06/The-Sorcerers-Apprentice-Nicolas-Cage-418x600.jpg

--> Pod perexem najdete videa a fotky z filmu

Saw 2

26. července 2010 v 18:09 | MetalDesire
Hned po tom, co jsem zkoukla první díl Saw série, sáhla jsem po "dvojce". Na jedničku samozřejmě nemá, co si budem nalhávat, ale zase mě "dvojka" nějak závratně nezklamala. Hodně se mi líbil začátek a opět překvapující konec. Moje hodnocení je 8/10.

Děj:
Od událostí prvního dílu uběhla nějaká doba a Jigsaw o sobě nedal vědět. Až nyní se do jeho léčky dostal policejní informátor Michael. Ocitá se sám v místnosti a na hlavě má past velmi podobnou té z prvního dílu, pouze s opačným účinkem. Má 60 vteřin na tom, aby získal klíč a osvobodil se. Jinak past sklapne a ostré hroty mu probodnou hlavu. Jak získat klíč? Má jej přímo před očima... Minuta je ale příliš málo na to, aby se Michael rozhodl, zda si skalpelem rozřízne oko a klíč vyndá.

Když je nalezeno jeho mrtvé tělo, detektiv Eric Mathews konstatuje, že "skládačkový vrah" znovu udeřil. V té době už je ale v neznámém domě uvězněno osm lidí - tři dívky, čtyři muži a jeden chlapec - syn detektiva Mathewse Daniel.
Stejně jako jejich předchůdci Adam a Lawrence si nevzpomínají, jak a proč se zde ocitli a o co vlastně jde. Postupně však zjistí, že tři z nich byli ve vězení. Dívka Amanda navíc již jednou v této situaci byla. Je to právě ta, jíž se jako jediné podařilo hru vyhrát a osvobodit se ze smrtící pasti. Uvěznění lidé se pochopitelně snaží dostat ven a přitom dýchají smrtelný plyn. Záchranou je pro ně protilátka, která je v osmi injekcích ukrytá někde v domě...
To už ale detektiv Mathews spolu s policejním komandem dopadl Jigsawa v jeho "pracovně". A bezradně sleduje na monitorech svého syna Daniela. Ačkoliv se spolu pohádali a Eric od svého syna odešel, nyní je pro jeho záchranu ochoten udělat vše...

Trailer:


Pod perexem najdete fotky z filmu:

Saw 1: Hra o přežití -> „Kolik krve byste prolili, abyste zůstali naživu?“

27. června 2010 v 22:51 | MetalDesire
Konečně jsem se dostala k tomuto filmu, o kterém jsem slyšela snad 1 000 000x... Někdo říká, že by se na to znova nepodíval, protože to bylo odporné, někdo zase, že lepší film neviděl. Já na to říkám tohle: Saw je jeden z nejlepších filmů, které jsem měla možnost vidět a to z pár prostých důvodů. Dává mi všechno, co od filmu vyžaduju. Je napínavý s velmi nepředvídatelným koncem, vyžaduje soustředěnost a přemýšlení, abyste z děje vůbec něco měli a chvílemi mě i mrazilo v zádech, když jsem prožívala bolest s oběťmi "skládačkovy" hry totálně zažraná do obrazovky. Není ani moc dlouhý, takže si na zkouknutí nemusím vyhrazovat celé odpoledne a ještě si neodpustím jednu pochvalu za výborný výběr herce na post "vraha" jménem Jigsaw-nedovedu si představit lepší výběr. Jednoduše řečeno-výborný film se skvělou myšlenkou. Jednoznačně dávám hodnocení 10/10.


Děj:
Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidíte, protože je všude tma. Cvak, rozsvítí se světla. Ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá nejlíp, a mezi vámi leží mrtvola v kaluži krve. Chcete k ní, ale nejde to. Jste za kotník připoutáni k trubce u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední - a nejspíš oboje najednou. Dostali jste se do spárů vraha, který terorizuje vaše město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí.

Adam (Leigh Whannell) a Dr. Lawrence Gordon (Cary Elwes) se jednoho dne probudí a zjistí, že jsou přivázaní řetězem k trubce v jakési zatuchlé a špinavé podzemní umývárně. Netuší, jak se sem dostali. Ale mrtvola uprostřed místnosti a magnetofon s páskou by jim mohly napovědět. Z nahrávky se dozvídají děsivé instrukce: do osmi hodin musí Dr. Gordon Adama zabít. Jinak zemřou nejen oni oba, ale i Gordonova manželka a dcera. Gordon si uvědomí, že se dostali do rukou šíleného psychopatického maniaka, jehož případ měl na starosti detektiv Tapp (Danny Glover). Jeho zálibou je pohrávat si se svými obětmi a nutit je bojovat o život hraním mimořádně morbidních a nechutných her.

Adam a Gordon mají jen několik hodin na to, aby rozluštili skládačku svých osudů. Zabiják jim dal k dispozici jen pár návodů a dvě ruční pily. Pily příliš slabé na to, aby mohly rozřezat železo, jímž jsou připoutáni. Ale dost silné na to, aby mohly prořezat lidské maso a kosti… "On nám je nedal proto, abychom přeřezali ten řetěz! Ale abychom si odřezali nohy!!!"

Trailer:

Pod perexem najdete fotky z filmu:

Umučení Krista

18. května 2010 v 15:09 | MetalDesire
Nedávno jsem konečně zkoukla tento film a protože jsem na něj měla delší dobu zálusk, celkem jsem se na něj těšila. Na tenhle film jsem slyšela mnoho kladných i záporných názorů a tak mě zajímalo, co si o něm budu myslet já.
Musím říct, že mě tento film docela překvapil, ale v kladném slova smyslu. Je velmi pěkně natočený a nepřestávají mě fascinovat dovednosti maskérů a maskérek, kteří naprosto perfektně nalíčili herce Jamese Caviezela, který hrál Ježíše Krista.
Jediné co bych v tomto filmu trošku pozměnila je to, že bych zkrátila část kdy Ježíš vleče svůj kříž. Je to celkem zdlouhavé.
Moje hodnocení:  8,5/10

Trailer:O filmu:
Passion je film o posledních dvanácti hodinách života Ježíše z Nazareta. Film začíná v zahradě Getsemanské, kam se Ježíš odešel modlit po Poslední večeři. Ježíš odolává Satanovým svodům. Následkem zrady Jidáše Iškariotského je Ježíš zatčen a odveden zpátky do města Jeruzaléma, kde ho vůdcové farizeů obviní z rouhání a vynesou nad ním rozsudek smrti.

Ježíš je předveden před Piláta, římského místodržícího v Judsku, který si vyslechne obvinění vznesená farizeji proti Ježíšovi. Pilát pochopí, že se jedná o politický spor, a předá záležitost králi Herodovi. Herodes vrátí Ježíše Pilátovi, a ten předloží lidu volbu, zda má propustit Ježíše nebo zločince Barabáše. Lid rozhodne, že propuštěn má být Barabáš a Ježíš má být odsouzen.

Ježíš je předán římským vojákům a zbičován. Ježíš, ztýrán k nepoznání, je opět předveden před Piláta, a ten ho ukáže lidu, jako kdyby chtěl říct: "Nestačilo už to?" Nestačí to. Pilát si nad celým dilematem myje ruce a nařídí svým lidem, aby konali tak, jak si to přeje lid. Ježíš na sebe bere svůj kříž a musí ho nést celým Jeruzalémem až na vrchol Golgoty. Na Golgotě je Ježíš přibit na kříž a prožívá poslední pokušení - strach z toho, že ho jeho otec opustil. Svůj strach překoná, pohlédne na Marii, svou svatou matku, a řekně něco, co dokáže plně pochopit jen ona: "Dokonáno jest." Pak umírá se slovy: "Otče, do Tvých rukou odevzdávám svého ducha."
(zdroj:osobnosti.cz)


--> Pod perexem najdete videa a fotky z filmu
 
 

Reklama