Within Temptation-články

Sharon den Adel čeká dalšího potomka

27. listopadu 2010 v 22:55 | MetalDesire
Klávesák WITHIN TEMPTATION Martijn Spierenburg 15. listopadu hrdě oznámil "Jsem otcem!". Zpěvačka Sharon Den Adel spolu s kytaristou Robertem Westerholtem jsou již dvojnásobnými rodiči. Rodina těchto holandských symfoniků se však příští rok opět rozroste. Právě Sharon s Robertem totiž přišli se zprávou, že čekají třetího potomka. "Abychom byli upřímní, vůbec jsme to neplánovali. Ale jsme šťastní, protože naše děti jsou naším bohatstvím," oznamují rodiče. Zároveň fanoušky ujišťují, že přípravy nového alba Sharonino těhotenství neovlivní. Ne tak ale plánované evropské turné, které mělo začít v únoru. To se proto musí přesunout na závěr příštího roku. "Můžeme se jen upřímně omluvit, ale věříme, že nastalou situaci pochopíte. Uděláme všechno pro to, aby budoucí show byly těmi nejlepšími, jaké jste od nás viděli!"(zdroj:Spark)

http://www.blog-city.info/en/img1/11770_sharon2.jpg

WITHIN TEMPTATION > Bubeník opouští kapelu

10. dubna 2010 v 15:06 | MetalDesire
WITHIN TEMPTATION oznámili, že stávající turné, během kterého hrají pouze v divadelních sálech, je poslední pro bubeníka Stephena van Haestregta v řadách kapely. Muzikant bude pokračovat ve své hudební aktivitě se svou skupinou MY FAVORITE SCAR.

Within Temptation připravují živák

24. září 2009 v 18:51 | MetalDesire
Holandští Within Temptation 2.11. vydávají na CD živý záznam v akustickém podání, který byl zaznamenán na různých koncertech po Nizozemských divadlech v listopadu 2008. Album se jmenuje "An Acoustic Night at The Theatre" ...
Tracklist :
1. Towards The End
2. Stand My Ground
3. Caged
4. All I Need
5. Frozen
6. Somewhere (feat. Anneke van Giersbergen)
7. The Cross
8. Pale
9. What Have You Done (feat. Keith Caputo)
10. Memories
11. Forgiven
12. Utopia (feat. Chris Jones)*)zdroj:Hardrocker

WITHIN TEMPTATION > Vydávají nový singl

15. září 2009 v 10:10 | MetalDesire
Před vydáním koncertního alba "An Acoustic Night At The Theatre", plánovaného na 30. října, uvedou WITHIN TEMPTATION na trh také singl "Utopia", který bude obsahovat jednu novou skladbu. Nahrávka spatří světlo světa 23. října a na fyzickém nosiči bude k sehnání jen v zemích Beneluxu. V ostatních částech zeměkoule bude dostupná jen v digitálním formátu. Pro úplnost uveďme ještě, že skladba "Utopia" byla nazpívána v duetu Sharon den Adel a Chris Jones živě v roce 2007 v Eindhovenu. (zdroj:Spark)

WITHIN TEMPTATION > Připravují akustické album

18. srpna 2009 v 13:04 | MetalDesire
WITHIN TEMPTATION vydají koncertní album "An Acoustic Night At The Theatre". Na většiny území Evropy se deska objeví 2. listopadu. Materiál byl nahrán během koncertních vystoupení skupiny z listopadu loňského roku, kdy kapela tehdy hrála speciální akustickou část. Tu právě bude chystané "lajfko" prezentovat. (zdroj:Spark)

Rádio Within Temptation

6. prosince 2008 v 15:41 | MetalDesire

Historie (info)

13. července 2008 v 19:16 | MetalDesire
WITHIN TEMPTATION byla založena roku 1996 jejich současným kytaristou Robbertem Westerholtem a jeho přítelkyní Sharon den Adel, která obsadila post vokalistky. Prvopočátky kapely však leží o trochu dále, kdy ještě před WT existovala kapela THE CIRCLE, ta po odchodu Sharon a Roberta vydala dokonce i jedno album ale již pod názvem VOYAGE. V této kapele působily i dnešní bubeník a druhý kytarista dnešní sestavy.
Po dvou měsících už měla kapela na stole několik nabídek od hudebních vydavatelství, nakonec se rozhodli pro místní holandský,dnes již bohužel zaniklý label DSFA REC. Pod jeho hlavičkou vychází už roku 1997 debutové album skupiny, příznačně pojmenované ENTER. Jednalo se vlastně o souhrnné vydání prvních demonahrávek kapely. Obsahovalo jen pár tracků, ale už singlem Enter dokázalo zaujmout.
Album je zvukem i pojetím více syrové než novější alba, způsobeno je to hlavně tím že kytary jsou tvrdší a výraznější a je na ní měně dominantní zvuk kláves. K Sharonině hlasu také přidal svůj vokál i Robert. Zpěv byl více v pozadí a teprve na novějších cd zpívá Sharon konečně naplno. Druhým faktorem je také to že si vokální party střihl spolu ze Sharon i holandský metalový zpěvák George Oosthoek (ORPHANGAGE, PLURISY) jehož death metalový hlas dává nahrávkám ůžasný odpich, výrazné to je hlavně ve skladbách Deep Within nebo Enter, mimochodem Sharon si naoplátku zahostovala u ORPHANGAGE.
Krátce po vydání alba ENTER vystupují Within Temptation na obřím festivalu DYNAMO OPEN AIR což bylo jejich všeho všudy teprve páté vystoupení. Pak následovala menší série koncertů, mimojiné i v Německu a Rakousku. Rok poté (1998) vystupují znovu na festivalu DYNAMO, tentokrát ale už na hlavním podiu. V německu se dostávají do podvědomí diváků jako začínající Symphonic-metalová kapela. Pak vydali další studiovou nahrávku, minialbum THE DANCE - zajímavé je také že si zde v jedné z písní zpívá i kytarista a přítel Sharon Robert, jeho hluboký, skoro až deathový hlas, naposledy si však s Sharon zaspíval na Mother Earth. Pak si kapela, znavená častým koncertováním vybírá menší pauzu, Sharon a Robert dostudovávají vysoké školy, aby v roce 2000 vydaly průlomové album skupiny MOTHER EARTH a skupina začíná znovu koncertovat, a to ať už v klubech, kde absovovovaly něco okolo 40 koncertů, a nebo na velkých festivalech. Vyvrcholením všeho bylo vystoupení na festivalu PinkPop kde vystupovaly před 100 000 diváky. Velký celosvětový úspěch nastává se singlem ICE QUEEN, ke kterému byl natočený skvělý videoklip. WT si taky všude vozí své kulisy se symboly země, což si diváci hodně pamatují. Přirozený zvuk všech nahrávek dává vyniknout plásce k přírodě a skupina je u publika velice oblíbená. Už v této době jsou hosty mnoha německých televizních show.
Velké změny se začaly dít v roce 2003 kdy kapela přechází k majorc labelu GUN/BMG. Firma vydává reedici 3 roky starého alba MOTHER EARTH , na němž jsou jako bonusy starší tracky z předchozích dvou alb, ovšem mírně upravené a znovu nahrané a WT se začínají stávat silně tlačenou a propagovanou kapelou, nastává kolotoč rozhovorů pro významné, nejen metalové, časopisy a koncertních vystoupení. Dostavuje se velký celosvětový ůspěch a na konci roku 2004 vydává kapela novinku THE SILENT FORCE. Zajímavostí je, že byla nahrána spolu s osmdesátičlenným moskevským orchestrem, ten se silně podílel i na tvorbě aranží k albu, protože jim kapela dala volnou ruku. Na albu je cílový zvuk velmi dobrý a album je považováno zatím za to nejlepší od této skupiny. Ovšem spousta fanoušků jim však vyčítá změnu stylu, která je na tomto cd dobře rozpoznatelná. Na to, že dřívější cd( Enter a Dance) připomínají svou kompozicí Tristaniu či podobné skupiny Na silent force začala vynikat jejich odlišnost a Sharonin skvělý hlas. K tomuto albu byly zatím natočeny tři klipy ( Stand my ground, Memory, Angels ) a vyšlo ste-jnojmené dvd se záznamy nových koncertů.
 
 

Reklama